sporty

Sporty, s kterými spálíte hromady tuků? Máme pro vás seznam těch pěti nejúčinnějších!

Dokonalá postava je snem téměř každého z nás. Mnohokrát tedy začínáme s různými dietami, cvičením, platíme za knihy o hubnutí, názory výživových poradců a trenéry v posilovně. I přes tuto snahu se kýžený výsledek nemůže dostavit. Proč? Často jednoduše proto, že nevytrváme. Začneme velkým skokem, kdy od základu překopeme naši životosprávu. V nově zavedeném režimu chvíli vydržíme, ale pak se pod jeho tlakem začneme sypat a vracet k původním chybám a starým stravovacím návykům. Spalování tuků se zdá být neproveditelné.  Pokud také vy patříte mezi ty, kteří by ocenili inspiraci či malé rady související se spalováním tuků, pak je tento článek právě pro vás! Prozradíme vám totiž, které sporty jsou pro rychlé a účinné spalování nejlepší.

Zvolte správnou aktivitu…

Při spalování tuků chceme především dosáhnout štíhlé linie, ale také zachovat a posílit svaly našeho těla. K tomu je důležité zvolit ten správný typ aktivity. Ideální je v této situaci vykonávat aktivitu aerobní. Jedná se o činnost, která není tak intenzivní, ale za to je dlouhodobější. Při té je totiž zdrojem energie tuk, který chceme spálit.

Vytrvalostní běh

O účinnosti běhu jste jistě slyšeli již mnohokrát. Je důležité umět dát těmto názorům zapravdu, protože vytrvalostní běh je vcelku přirozenou aktivitou, při které při správném provedení docílíte maximálního a nepřekonatelného spalování tuků. Důležité je neběhat příliš intenzivně, ideálně si hlídat tepovou frekvenci. Obecně platí, že pokud ženy odečtou od čísla 230 svůj věk, získají frekvenci, která je pro ně při běhání vhodná. U mužů počíná stejně, ale číslem, od kterého se odečítá je 220. Snažte se vydržet co nejdéle. Vhodné je běžet alespoň půl hodiny.

 Tenis

Nyní se pojďme přesunout k oblíbenějším a zábavnějším sportům. Při tenisu dokonale posílíte svaly horní poloviny těla a spálíte spoustu tuků.

Švihadlo

Další účinnou činností jsou skoky přes švihadlo. Švihadlo je vskutku levnou a dostupnou záležitostí, se kterou si můžete užít spoustu legrace. Při skákání navíc zapojíte různé skupiny svalů, což vede k efektivnímu hubnutí.