Retro comebacky, které se dne nosí

Retro comebacky, které se dne nosí

Pokud sledujete módní svět, pak jistě víte, co se aktuálně nosí. A pak taky víte, co do módy opět přišlo po dlouhých, dlouhých letech. To, že se móda nechává inspirovat minulostí, to víme už dlouho, ale že se vrátí přesně ty kousky, které se nosily dříve, to je novinka. Velké módní comebacky hlásí hned několik módních trendů, které známe zejména ze sedmdesátých, osmdesátých let. Pokud jste v těchto letech žili, před nakupováním se raději vydejte na půdu a projděte své staré oblečení. Aktuální trendy v krabicích jistě najdete a ušetříte tak tisíce korun.  

Jak jsme zmínili, módních comebacků je aktuálně nespočetně mnoho. Nabízí se otázka, jaké retro comebacky se tedy aktuálně nosí? Pojďme společně nahlédnout do světa oblečení a módy.  

Retro comeback hlásí květinové šaty 

Určitě si vzpomínáte na květinové šaty, které byly dlouhé ke kolenům, které měly výstřih a knoflíčky od výstřihu až po dolní lem šatů. Přesně takové šaty, které jsou i dnes vyrobené z velice lehkých materiálů, se zrovna letos nosí. Problém je však v tom, že zatím jim lidé nepřišli na chuť. Zkrátka dnešní generace nestojí o modely, které nosili jejich rodiče, když chodili na diskotéku.  

Ledvinky se drží v kurzu 

Čemu se však začíná po roce přicházet na chuť, jsou takzvané ledvinky. Ledvinky jsou poměrně praktické, o tom není sporu, na druhou stranu jsou ledvinky doplňkem, který člověk buď miluje, nebo nenávidí. Když se vloni tento módní doplněk dostal do módy, více lidí ho nenávidělo, než milovalo. Dnes lze říct, opak – dnes ledvinky lidi spíše milují. Za poslední rok se však ledvinky změnily k nepoznání. Už se dávno nenosí jen kolem pasu, ale také přes rameno.  

Boty do véčka jsou další comeback 

Pokud byste se podívali na filmy z první republiky, případně na filmy ze sedmdesátých let, uviděli byste boty do véčka. Jinými slovy boty, které mají výkroj do písmene V. Většinou se jedná o semišové boty, ale není to podmínkou. Takový výkroj mají jak lodičky, tak třeba sandálky nebo baleríny.