Cestujete s malými dětmi? Přinášíme tipy, jak let zvládnout

Cestujete s malými dětmi? Přinášíme tipy, jak let zvládnout

Doba letních dovolených se blíží sedmimílovými kroky, což znamená, že rodiče začínají šílet z představy, že budou muset letět se svými malými ratolestmi. Touha je vzít k moři je tak silná, že se rozhodli zkusit let s malými dětmi, ovšem strach z toho mají. Pokud patříte i vy k rodičům, kteří budou cestovat s malými dětmi, máme pro vás několik tipů, jak úspěšně zvládnout let. Dejte na nás a z prvního letu s malými dětmi bude nakonec pozitivní zážitek, na který budete rádi vzpomínat.  

Většina rodičů má strach z toho, že děti budou v letadle brečet nebo na letišti křičet a pištět. Tomu všemu se však dá předcházet, na let s dětmi existuje několik tipů, díky nimž nebude let s dětmi noční můrou, ale naopak velkým zážitkem.  

Letiště je poslední místo, kde se mohou děti hýbat, tak toho využijte 

Na letišti je třeba být zavčasu. Obvykle platí, že dvě hodiny před odletem jsou optimální. Jenže co s dětmi během dvou hodin dělat? Doporučujeme děti zabavit, a to pohybem. Je třeba si uvědomit, že právě letiště je poslední místo, kde se děti mohou pořádně rozběhnout nebo kde se mohou hýbat. Proto se hýbejte, procházejte se nebo zkoumejte, jak vypadají letadla venku. To děti zabaví až do odletu.  

Na dlouhý let zvolte dobré místo 

I místo, kde budete v letadle sedět, hraje velkou roli. Zejména pokud chcete podstupovat opravdu dlouhý let. V ideálním případě si rezervujte taková sedadla, kde je více místa a větší prostor na nohy. Taky pokud cestujete s partnerem nebo partnerkou, vyplatí se, že jeden bude mít sedadlo před sedadlem dítěte. Děti přece jen rády kopou nohama do sedadel, tak se tímto vyvarujete konfliktu s třetí osobou, kterou by dítě rušilo.  

Děti milují sladkosti a hračky, pamatujte na to 

I když jste zastáncem toho, že by děti neměly jíst sladké, při letu od toho upusťte. Hračky a sladkosti jsou to jediné, co nechá dítě v klidu i po dobu dlouhých několika hodina.