Něco starého musí mít každá nevěsta. Víme, co stylového to může být

Něco starého musí mít každá nevěsta. Víme, co stylového to může být

I když je to spíše americká tradice, která se dostala do České republiky, nevěsty na ni nedají dopustit. Řeč je o tom, že nevěsty musí mít něco starého, něco modrého, něco půjčeného a něco nového. To, co to bude, je jen na nevěsta, ale jen to jí zajistí šťastné a spokojené manželství. A jelikož jsou české nevěsty nadmíru pověrčivé, drží se tohoto přísloví a i v den svatby si kontrolují, jestli všechno mají. Zaměřme se nyní na něco starého a prozraďme si, co by to mohlo být.

To, že je to něco starého, neznamená, že daná věc nemusí být stylová a že se k nevěstě nemusí hodit. I staré věci, které si s sebou vezmete ve svatební den, může doplnit nevěstin vzhled.

Ať jsou to šperky

Například to mohou být šperky, které stejně nevěsta ve svůj den bude mít. Šperky jako takové mohou být třeba po babičce nebo je vaše maminka mohla mít v den svatby. A jelikož se vdávala před třiceti lety, proč třeba krásné stříbrné náušnice nebrat jako něco starého? Nebo to případně může být i řetízek s přívěskem, který se k vybraným svatebním šatům rozhodně bude hodit.

Svatební šaty po babičce, mamince

Stejně tak lze brát za staré svatební šaty po babičce nebo mamince, které však samozřejmě staře nevypadají. Ono to, co se nosilo tehdy, se opět vrací do módy, proto proč nevyužít toho, že si je naši blízcí schovávali a pečovali o ně s láskou?

Staré spony do vlasů

Každá nevěsta má krásný účes, kterým se pyšní a který jen podtrhuje to, že ona je nevěsta. V případě, že se rozhodnete k nějakému drdolu vysoko učesanému, zakomponujte do něj třeba staré spony s perličkami na koncích, které vám tedy přinesou štěstí a spokojenost do manželství.

Staré korunky, diadémy

Mnohé nevěsty chtějí mít ve svých vlasech něco mohutnějšího, a tak do vlasů zakomponují diadémy nebo korunky, které dodají nevěstě šmrnc. Nikde však není psané, že tato korunka nemůže být tak, kterou si někdo půjčil na svou svatbu před dvaceti lety. Nemusíte volit nové diadémy, volte starožitné korunky, které mají jisté kouzlo.