Zámek Mošna

Navštívili jste zámek Mošna – jeden z nejkrásnějších zámků?

Cestování je čím dál populárnější. Určitě jste zaregistrovali, že dneska se dá dostat na mnohá místa různými dopravními prostředky, které mnohdy stojí jen pár korun. V současné době je populární zejména cestování například do Afriky, kde jsou lidi blízko zvířatům, které běžně vídají jenom přes skla v zoologických zahradách. Kromě toho jsou velice populární i destinace, jako je Bali nebo Dubaj. Pokud však toužíte po trochu jiné dovolené nebo pokud toužíte jenom po krátkém jednodenním výletě, měli byste se zajet podívat na jeden z nejkrásnějších zámků vůbec. Co takto zamířit na zámek Mošna?

V Evropě se nachází mnoho krásných zámků a hradů, které stojí za navštívení. Nejčastěji milují tyto výlety děti, které si tak připadají aspoň na chvilku jako v pohádce. Nicméně nejen děti milují poznávání historie takových zámků. V současné době se na zámky vydávají například zamilované páry, které střádají kupu zážitků.

Jestliže i vy toužíte po takovém zážitku, měli byste zamířit právě na již zmiňovaný zámek Mošna, který najdete nedaleko českých hranic u Opolí. Právě tento zámek se řadí do žebříčku desítky nejkrásnějších zámků v Evropě.

Jak vypadá tento obdivuhodný zámek?

Zámek si doslova zamilujete. Je obklopený rozlehlými zahradami a obrovským parkem. Dříve zde sídlila německá rodina, která ho vlastnil až do roku 1945. Co se však týče historie tohoto zámku, tak začátky stavby se datují až do 17. století.

Co v zámku najdeme?

Tento palác rozhodně stojí za návštěvu. V paláci najdeme více jak 365 místností. Zámek je taky známý svými věžemi, kterých je necelá stovka – 99. Co se týče rozlohy zámku, tak ta činí sedm tisíc metrů čtverečních. Podle všeho zámek navazuje na alžbětinské období, které je ve stylu eklektismu. Zajímavé je, že celý tento zámek byl postaven do tvaru písmene U.

Jeho barokní část je asi to nejstarší, co v zámku najdeme. Pochází z 18. století a obě křídla vybíhají až do parku, který však vznikl až o mnoho let později. Zámek jednou vyhořel a muselo se začít od začátku.