Jak se poprat s nachlazením

Jak se poprat s nachlazením?

Zima s sebou nese značné ochlazení, které nemá nikdo rád. Musíme se teple oblékat, musíme mít neustále ponožky na nohou nebo nás lehce napadne bacil nebo vir. Kéž už by tu bylo léto nebo alespoň jaro, kdy bychom mohli chodit bosí a jen v tričku a šortkách! Na jaro si však musíme ještě chvilku počkat, nyní se musíme poprat s bacily a viry, které na nás čekají na každém rohu. Málokdo se jim ubrání. Když nás napadnou, je štěstím, pokud chytneme jenom kašel a rýmu. Ovšem i kašel a rýma mohou být dosti nepříjemní. Naštěstí se s nimi dá bojovat a my vám poradíme, jak na to!

Říká se, že neléčená rýma trvá týden, léčená sedm dní. Jenže během toho týdnu je nám tak mizerně, že s tímto nepříjemným nachlazením bojujeme, i kdyby léčení nemělo zabrat. Přinášíme vám pár tipů, které vám pomohou bojovat s nachlazením. Pokud tipy nepomohou, aspoň vám posílí imunitu a příště si na vás bacil jen tak nepřijde!

Zázvor, med a citron jako osvědčená klasika

Když máte pocit, že na vás něco leze, měli byste si ihned uvařit čaj z medu, zázvoru a z citronu. Tento čaj není mnohdy zrovna chutný, přesto perfektně zabírá. Nejlepší je, když si ho uděláte čerstvý – z čerstvého citronu, medu a z čerstvě nastrouhaného zázvoru. Čaje, které si uděláte takzvaně „z pytlíku“, nikdy nejsou tak účinné a nikdy tak efektně nebojují s nachlazením, jako čerstvé čaje.

Inhalujte!

Pokud vás trápí převážně rýma, je třeba začít inhalovat vodu se solí. Mnohdy vám pomůže jenom horká pára – do lavoru si napusťte horkou vodu a zakryjte se ručníkem, horkost vdechujte a vydechujte. Pokud vám pára nepomůže, přijdete do horké vody sůl a dělejte to samé.

Dodržujte pitný režim

To nejlepší, co vám při nachlazení a při jakékoliv jiné nemoci stoprocentně pomůže, je dodržování pitného režimu. Pitný režim vyplaví z těla viry a bacily, které nemají ve vašem těle, co dělat. Samozřejmě když vás bolí v krku, nepijte studenou vodu, ale sáhněte raději po horkém čaji, kterého vypijte potřebné množství.