Jak posílit imunitní systém, než přijde další vlna koronaviru

Jak posílit imunitní systém, než přijde další vlna koronaviru

Neustále slýcháme o tom, že nový typ onemocnění naši republiku ještě neopustil. A pravděpodobně asi dlouho neopustí. Proto bychom se měli snažit stále posilovat svůj imunitní systém, aby na nás další vlny koronaviru nemohly. Otázkou ale je, jak svou imunitu posílit? Jak udělat z naší imunity pevné rytířské brnění, skrze které neprojde ani jiná bakterie či vir? Naštěstí existuje rovnou několik unikátních tipů, které jsou lidmi ozkoušené.  

Otužování je řešení 

V posledních měsících neustále slýcháte o tom, jak skvělé je otužovat se. Posiluje se tím imunitní systém, a to opravdu účinně a efektivně. Otužování však není činnost, do které můžete skočit po hlavě. Musíte k ní přistupovat postupně – krůček po krůčku. Tělo si na ledovou vodu musí zvykat, nesmíte mu způsobit šok.  

Česnek na silnou imunitu 

Možná i vaše babičky říkaly, že česnek zlé vyhání a imunitu pohání. I když jste si říkali, že je to jenom rým, který si babičky osvojily třeba z dětství, je to pravdivá básnička, které byste se měli držet. Naordinujte si do svého jídelníčku denně alespoň stroužek česneku, který vás udrží zdravé a v kondici. Navíc udělá z imunity zmiňované pevné rytířské brnění, přes které neprojde ani koronavirus.  

S rakytníkem doplňte vitamin C 

Do těla bychom měli dostat i vitamin C. Ten je pro naši imunitu nezbytný a velice potřebný. Většina lidí sahá po citrusech, jež vitamin C obsahují, ale pravdou je, že ještě více vitaminu C najdeme v rakytníku. Ať už rakytník požijete v podobě čaje nebo zmrzliny, uděláte tak něco pro své zdraví. Navíc je velice chutný!  

Houby taky posilují imunitní systém 

Pokud byste hledali odpověď na otázku – jak posílit imunitu – v čínské medicíně, zjistili byste, že na posílení imunity se doporučují především houby. Konkrétně tedy shiitake nebo reishi. Obsahují řadu účinných látek, které navíc fungují jako prevence rakoviny.