Faux Pas ve světě business. Pozor na to, co si oblékáte

Faux Pas ve světě business. Pozor na to, co si oblékáte

Pokud se chystáte na obchodní schůzku, pohovor nebo na pracovní stáž, měli byste vypadat vhodně ke svému postavení. V mnoha velkých korporátních firmách se řeší takzvaný dress code, který je nutné dodržovat. Dress codem se rozumí přesně stanovené oblečení, které je nutné nosit, jelikož se pro danou pracovní pozici hodí a protože danou firmu vhodně reprezentuje. Většinou sem spadají stylové kalhoty, žádné roztrhané džíny nebo tenisky, vhodné Armani šaty nebo halenka či klasické košile. I když je však předem stanovené, co si má člověk obléknout, přesto se ve společnosti dopustí celé řady takzvaných Faux Pas, které ztrapní nejen daného člověka, ale také celou firmu, kterou zastupuje. 

Jestliže tedy míříte na pracovní pohovor nebo zastupujete firmu na obchodní schůzce, dodržte dress code s tím, že se vyhnete několika chybám, které zrovna nedělají na člověka dobrý dojem. 

Průsvitnost podprsenky

Ženy si poměrně dbají na to, co mají na sobě. Dávají si celkově záležet na svém vzhledu, na druhou stranu udělají jednu chybu, kterou mnohdy opravdu přehlédnou. Tou chybou je průsvitná podprsenka, což je věčný problém. Pokud podprsenka prosvítá třeba proto, že se nachází černá podprsenka pod bílou halenkou, vypadá to velice lacině a po odhalení této nedokonalosti se žádná žena necítí zrovna nejlépe. 

Pozor i na kalhotky

Stejný problém nastává, když žena oblékne světlé kalhoty nebo sukni, pod které však oblékne kontrastní kalhotky. Opět to nevypadá nejlépe a opět je žena nesvá, když dojde na odhalení nedokonalosti. Je však třeba ještě zmínit, že jistým faux pas je také to, když žena oblékne obepnuté kalhoty nebo sukni s tím, že má o číslo menší kalhotky, které se nehezky zařezávají do zadečku. Řešením tohoto problému jsou kalhotky beze švů, díky kterým se tomuto problému s přehledem vyhnete.