Fascinující informace, které jste možná nevěděli o Japonsku

Fascinující informace, které jste možná nevěděli o Japonsku

Rozhodli jste se vycestovat za hranice? V takovém případě máte na výběr z mnoha nejrůznějších destinací. K nejatraktivnějším cílům patří dlouhou dobu Japonsko, které láká nejen na vysokou úroveň života a technologie, ale také na zdejší památky, klidná místa a samozřejmě na gastronomii, pro kterou je typické sushi, které u nás chutná krapet jinak než právě v dalekém Japonsku. Jestliže však míříte do Japonska, měli byste si o této zemi zjistit něco víc. Tak to ostatně funguje i v případě cestování do jiných destinací. Nikdy se nevyplácí jezdit bez informací.  

Jelikož si však můžete koupit průvodce Japonskem, máme pro vás spíše něco zajímavého, co vám papíroví ani elektroničtí průvodci neprozradí.  

Zajímavosti o Japonsku 

  • Věděli jste, že tancování po půlnoci bylo v Japonsku ještě donedávna zakázané? Jakýsi zlom přišel až před šesti lety, kdy se zrušila platnost zákona, který byl platný od roku 1948.  
  • Věděli jste, že zdejší vlaková doprava je naprosto přesná? Pokud doje ke zpoždění, dojde k vydání omluvenek. Zdejší naprosto přesná vlaková doprava je až hrozivá, na druhou stranu se jedná o jedno z nejrychlejších cestování vůbec.  
  • Věděli jste, že v Japonsku nenarazíte na kulaté melouny? V posledních letech je jistým hitem pěstovat je v hranatém provedení.  
  • Věděli jste, že Japonci tráví hodně svého volného času v kočičích kavárnách? Důvodem toho je fakt, že jim pronajímatelé často nedovolují pořizovat si domácí mazlíčky, a tak se chodí uklidňovat a tulit se se zvířaty právě do kaváren.  
  • Věděli jste, že spaní v práci je v Japonsku považováno za symbol odevzdanosti svému zaměstnání? Jinými slovy za spánek nebudete pokáraní, ale na druhou stranu budete spíše pochválení.  
  • Věděli jste, že Japonci spotřebují daleko více papíru na komiksy než na toaletní papír? Komiksy, jak dobrodružné, tak romantické, jsou zkrátka v Japonsku velice oblíbené.