Co jste možná nevěděli o Thajsku

Co jste možná nevěděli o Thajsku

Thajsko je v posledních letech destinací číslo jedna. Je atraktivní z mnoha úhlů a nemůžeme se divit tomu, proč sem tolik lidí jezdí. Pokud se už nemůžete dočkat dovolené zde, nebo pokud si chcete o Thajsku zjistit něco navíc, pojďme si prozradit několik skvělých zajímavostí, o nichž jste neměli ani tušení. Zajímavosti jsou až takového rázu, že vás postaví ze židle! 

Třicet stupňů je pro zdejší bod mrazu 

Thajsko je známé tím, že zde kolují opravdu příjemně vysoké teploty. Tedy, příjemně, pro nás je to možná až moc. Obvykle se totiž pohybují kolem třiceti stupňů Celsia. Zdejší lidé jsou však zvyklí na teplejší podnebí a dalo by se říct, že když teplota spadne pod třicet, mrznou. Za teplé období se považuje až okamžik, kdy teplota dosáhne pětatřiceti stupňů Celsia.  

V souvislosti s růstem teploty se však pojí i růst vlhkosti. A to je většinou ten důvod, který maří většinu venkovních (a nejen venkovních) aktivit.  

Cestování podle mincí 

Když se vám dostanou do rukou zdejší mince, rozhodně byste po nich neměli šlapat. Naopak se na ně dívejte a cestujte podle nich. Thajské mince znamenají vyobrazení míst, která stojí za navštívení. Fungují na stejné bázi také zdejší bankovky.  

Nicméně pokud podle nich nechcete cestovat, přesto se po nich nešlape. Zejména ne po těch, na kterých je vyobrazený král. Za takové zneuctění by vám totiž mohlo hrozit až vězení.  

Právě odtud pochází Red Bull 

Věděli jste, že Thajsko je přesně tou zemí, která „dává křídla”? Respektive stojí za nápojem, který přesně tento efekt slibuje. Ano, myslíte si správně, pokud pomýšlíte na Red Bull – energetický drink, jehož televizní reklamy se nám skvěl zapsaly do paměti.  

Jen málokdo ví, že když nastupoval tento drink na západní trh, sehrál zde velkou roli jeden Rakušan. Ten totiž chuť drinku popsal jako lék proti pásmové nemoci, později se z něj dokonce stal spolumajitel firmy.