S bylinkami proti virózám

S bylinkami proti virózám

I když nás aktuálně okupují tropické teploty, někteří lidé si je nemohou užívat naplno. Důvodem toho je viróza, která je aktuálně sužuje. Bohužel, i v létě nás může překvapit pocit, že “na nás něco leze”. V takovém okamžiku však do sebe nepumpujte sirupy proti kašli nebo jiné farmaceutické produkty. Raději na to jděte jinak – přírodně! Pomocníky při boji s nepříjemnou virózou budou bylinky, které vám dokážou ulevit poměrně rychle. Nevěříte? 

Bylinky jsou přírodní pomocníčci, kteří rostou možná i na vaší zahradě. Jejich moc je známá už od nepaměti. Už i naše babičky a prababičky věděly, že se s nimi bojuje proti kašli, zvýšené teplotě, také proti bolestem hlavy či bolesti krku. Jaké konkrétní bylinky nám tedy pomohou při boji s nepříjemnou virózou, která, jak již bylo zmíněno, může člověka napadnout i během horkého až parného léta? 

Koriandr jako ochrana proti rýmě 

Když se řekne “nachlazení”, většina lidí si vybaví nepříjemnou rýmu, která nás může sužovat celý týden či déle. Abyste se vyhnuli posmrkaným kapesníkům a nudlím tekoucím z nosu, skamaraďte se s koriandrem, který nejen, že obrní nosohltan a dezinfikuje ho, ale také pomůže v boji proti kašli.  

Koriandr totiž obsahuje vysoké množství vitaminu C, který z organismu člověka udělá pevné rytířské brnění, přes které nikdo a nic neprojde.  

Tymián proti zánětům 

Věděli jste, že tymián a mateřídouška mají podobné účinky na zdraví člověka? Působí například protizánětlivě, a to ať už je užíváte v sušené podobě nebo čerstvé. Z tymiánu si lze připravit lahodný sirup, který vám pomůže při nachlazení. Zabraňuje například kašli a je to vynikající kloktadlo, které pročistí krk i ústní dutinu.  

Rýmovník nejen proti rýmě 

Mezi zahrádkáři je nyní velice oblíbený takzvaný rýmovník, který se doporučuje především na ucpaný nos. Ale není to pomocník jenom při rýmě. Věděli jste, že zabrání komárům vletět do vaší domácnosti?