Rumunsko: Krajinou hraběte Drákuly

Rumunsko: Krajinou hraběte Drákuly

Pokud už máte po krk přeplněných horských resortů v sousedních Alpách, vydejte se s námi objevit panenskou krajinu tajemného Rumunska. Rozmanitou zemi s nádhernou přírodou, majestátnými vrcholky a bohatou historií i kulturou.

Ať už se do Rumunska rozhodnete vypravit za přírodou nebo objevovat krásy úchvatné Bukurešti, rozhodně mějte na paměti, že na cestách strávíte opravdu hodně času. Rumunsko je téměř třikrát větší než Česká republika a budova tamního parlamentu je hned po Pentagonu největší budovou na světě. Nezapomeňte tedy přibalit pohodlné boty a vyrážíme!

První zastávka Bukurešť

I přesto, že bylo hlavní město Rumunska významnou obchodní křižovatkou, první zmínky o pevnosti na území dnešní Bukurešti pocházejí až z 15. století. V roce 1977 zasáhlo město silné zemětřesení, což poskytlo tehdejšímu prezidentu N. Ceaușescovi záminku pro zdemolování jedné z městských čtvrtí, na jejímž místě byl následně vystavěn výše zmíněný Palác parlamentu.

Pokud se rozhodnete Bukurešť navštívit, rozhodně nesmíte vynechat procházku po proslulé Calea Victoriei. Jedná se o hlavní nákupní třídu v centru města, která je zároveň plná malebných kaváren a restaurací. Jo a rozhodně vyzkoušejte místní specialitu papanasi, je to vážně dobrota!

Z Bukurešti na sever

Je nad slunce jasné, že při návštěvě Rumunska nesmíte vynechat ještě jedno místo. Ano, bájný hrad Bran. Pokud vám tento nenápadný název nic neříká, tak místní hrabě Dracula už musí.

Okolní Transylvánie je také vyhledávaným cílem turistů, kteří objevují krásu rumunských hor. Pokud se do Sedmihradska dostanete, rozhodně musíte navštívit Národní park Piatra Craiului. A není vyloučeno, že zde můžete spatřit vlka nebo dokonce medvěda hnědého.

U Draculy doleva

Pokud vám při putování Rumunskem zbyde ještě trocha času, rozhodně navštivte i českou menšinu v oblasti Banát. Každoročně se zde pořádá bohatý kulturní festival, plný muziky a dobrého jídla. Nemusíte si ani složitě lámat hlavu s dopravou, z Prahy je k této příležitosti vypravován speciální vlak, který vás na festival pohodlně dopraví.

No a pokud si nejste jisti, vyberte si jeden z našich zájezdů do Rumunska a vyrazte za Draculou s jedním z našich zkušených průvodců. My se těšíme. Co vy?