Ovesné vločky v jídelníčku

Proč zařadit ovesné vločky do našeho jídelníčku?

Snídat zdravě se rozhodně vyplatí. Náš den bude mnohem příjemnější a tím pádem i úspěšnější. Škoda, že si mnozí lidé myslí, že příprava zdravé snídaně je náročnější než příprava klasické snídaně, která je plná nebezpečných a nezdravých složek. Ať už připravujete snídani jakoukoliv, zabere vám to stejné množství času. Pokud se rozhodnete snídat zdravě, doporučujeme vám připravit si ovesné vločky na jakýkoliv způsob. Ovesné vločky jsou totiž velice zdravé, vždyť samotná oves se řadí k těm nejzdravějším obilovinám vůbec.

Ovesné vločky lze připravit na tisíc různých způsobů. Lze je připravit v podobě ovesné kaše, ale samozřejmě je lze přidat i do tvarohů či jogurtu. Otázkou však je, co v sobě ovesné vločky nesou a jestli pomáhají či prospívají našemu zdraví.

Co ovesné vločky obsahují?

Nejdříve se zaměřme na to, co ovesné vločky obsahují. Je toho totiž skutečně hodně. Nejdůležitější složkou je vláknina, která blahodárně působí na náš trávicí systém. Například do sebe perfektně vsáknou nahromaděné toxiny z našeho těla a zničí i zachycené usazeniny na stěnách střev.

Kromě vlákniny ovesné vločky obsahují zejména vitaminy, a to vitaminy typu B. Také jsou skvělým zdrojem minerálních látek, jimiž je například vápník, draslík, mangan nebo měď a železo či esenciální aminokyseliny.

Jak prospívají našemu zdraví?

Ovesné vločky se nejvíce konzumují v době, kdy potřebujete zhubnout. Pomáhají totiž zlepšovat látkovou výměnu, která přispívá k úspěšnosti diety. Mimo jiné oves blahodárně působí na naši pleť, která díky ovesným vločkám nijak nesvědí. Pokud budete v drogeriích pozorní, jistě si všimnete, že ovesné vločky se přidávají do mnoha výrobků, jako jsou peelingy nebo masky na obličej.

Co je zajímavé, tak je to, že ovesné vločky zlepšují náladu. Dokážou dodat potřebné množství energie, tudíž zvyšují fyzický výkon a zklidňují nervový systém.