Proč dodávat do těla zinek?

Proč dodávat do těla zinek?

Lidské tělo je plné vitaminů, minerálů a dalších živin, které se podílí na tom, aby organismus správně a bezproblémově fungoval po celý den. Naší povinností je dodávat tyto tělu prospěšné živiny, abychom udrželi chod organismu v normálu. Doplňovat musíme vitamin C i E, také hromadu minerálů. Důležitý je zejména zinek, který je ihned po hořčíku tím nejdůležitějším minerálem, jenž stojí za více jak třemi stovkami biochemických reakcí v těle.  

V současné době je možné zinek dodávat formou stravy nebo formou doplňků stravy, jež jsou k zakoupení kupříkladu v lékárnách. Doplňovat ho musíme nejen proto, že jen díky němu je imunita tak odolná a pevná, ale také stojí za řadou dalších procesů v těle.  

Podporuje trávení i hojení ran 

Zinek jako minerál má za úkol podpořit fungování lidského těla a stovky jeho funkcí. Kupříkladu se podílí na bezproblémovém trávení. Bez něj prakticky nemůže tělo správně trávit potravu a brát si z ní potřebné živiny. Kromě toho také urychluje hojení ran, bez něj je hojení ran velice pomalé a takřka znatelné.  

Jeho dalšími zdravotními benefity jsou protizánětlivé účinky – umí stabilizovat buněčnou membránu a podílí se na zajištění antioxidační ochrany organismu. To nás vede k jeho další vlastnosti, a sice k detoxikačním účinkům. Zinek zkrátka odstraňuje z těla škodlivé a toxické látky.  

Bez zinku nevnímáme chutě ani vůně 

Možná jste si až do nynějška mysleli, že chutě a vůně vnímáme jenom díky našim smyslům. Jenže pravdou je, že zinek smyslům pomáhá. Díky němu správně vnímáme nejen chutě, ale také vůně. Pokud máme zinku nedostatek, vede to ke sníženému vnímání oněch vůní a oněch zmiňovaných chutí.  

Pokud budete doplňovat zinek do těla, udržíte si nejen ideální hladinu cukru v krvi, ale také předejdete celé spousta chronických onemocnění nebo infekci. S jeho pomocí se zbavíte akné nebo podobných ekzémů či problémů s pletí, za které často může právě nedostatek zinku.