Cvičení pilates

Pilates: Neznámé cvičení, které spasí naše zdraví

Jelikož máme zdraví jenom jedno, měli bychom ho podporovat například tím, že budeme sportovat. Přece jenom je dnešní doba poměrně uspěchaná, lidé neustále někam spěchají a neustále se stresují. Na těle se to samozřejmě podepisuje, a když už toho má tělo dost, začne stávkovat. Abyste takovým situacím předcházeli, raději dělejte nějaký sport, díky kterému si vaše tělo do jisté míry odpočine a zrelaxuje. Ideální je například pilates, což je čím dál známější sport, který spasí naše zdraví.

Ještě donedávna o pilates nikdo nevěděl. Byla to velká neznámá (pro někoho ještě velkou neznámou je). Jedná se o cvičení plné vytrvalost, během kterého dochází ke zrychlení našeho metabolismu a během kterého spalujeme rychlostí blesku. Oblíbené se stalo hlavně ve Spojených státech amerických, kde si právě pilates oblíbily hollywoodské celebrity, k nimž se řadí i známá herečka Jennifer Aniston. Jestli tedy chcete mít postavu v padesáti letech jako tato známá bezdětná herečka, je načase začít ještě dnes.

Jak jsme zmínili, díky vytrvalosti, kterou je třeba mít u tohoto cvičení, dochází ke zpevňování postavy, což ocení každá žena, která se aktuálně snaží zhubnout do plavek. Jenže toto cvičení pomáhá i jinak.

Odstraňuje bolesti zad

Podobně jako jóga dokáže odstranit bolesti zad. Pokud jste se špatně vyspali nebo pokud vás bolí záda z práce po dlouhém dni v křesle, zacvičte s pilates, které vás bolesti rychle a účinně zbaví. Kromě odstraňování bolesti zad dokáže pilates odstranit i mnohé gynekologické problémy, které brání ženám otěhotnět.

Pro všechny, kteří jsou unavení

Samozřejmě pilates není určeno jenom pro ženy, které nemohou otěhotnět. Říká se, že sport, jehož základem je pevný střed těla, je pro všechny lidi, kteří se cítí unavení, a to z jakéhokoliv důvodu. Pokud jste unavení z práce nebo z fitness center, je načase začít cvičit pilates, které vás opět nabije energií.