Zdravé opalování

Opalujte se zdravě a neškoďte svému zdraví. Známe pravidla, kterých se držet

Opalování se k létu pojí stejně jako vysoké teploty nebo případně otevřená koupaliště. Většinou ženy jsou schopné trávit několik desítek hodin na sluníčku, aby byly doslova jako černoušek. Jenže málokterá žena si uvědomuje, že opalování se neřadí k těm nejzdravějším aktivitám, jaké člověk může vykonávat. Pokud patříte k lidem, kteří doufají, že i když budou trávit na sluníčku hodně času, vyjdou z toho nakonec bez jakékoli újmy, pletete se. I když se zrovna nespálíte, svou pokožku velice poškodíte a ta vám za to rozhodně nepoděkuje. Když se však budete opakovat podle jistých zásad a pravidel, dosáhnete nejen krásného opálení, ale také se budete cítit skutečně skvěle, protože pokožka neutrpí.

Pokud o své tělo a zdraví svého těla pečujete, možná už víte, jaké jsou zásady zdravého opalování. V současné době je takových rad a tipů na zdraví opalování plný internet, ale kdo by měl tolik času se brouzdat různými a mnohdy neshodujícími se tipy. Vybrali jsme vám proto základní pravidla, která jsou všeobecně známá a která platí, i když se na internetu píše něco zcela jiného.

Pravidla zdravého opalování

  • Na krém se nesmí zapomínat. Ať už se pyšníte jakýmkoli pigmentem, je nutné svou pokožku chránit před vysoušením a spálením během opalování. Krém vždy vybírejte dle toho, jaký pigment máte. Obecně platí, že pokud jste náchylnější na spálení, je nutné používat krém s vyšším faktorem. Jestli se však pyšníte skvělým pigmentem, můžete použít krém s pigmentem nižším.
  • I když je sluníčko během poledne nejžhavější, což mnohé lidi svádí k tomu, aby této situace využili, nevyužívejte toho. Sluníčko je během poledne (konkrétně od jedenácté až do čtrnácté hodiny) nejnebezpečnější a v žádném případě by se v takovém čase nemělo vycházet ven. A když ano, je nutné si vzít nejen pokrývku hlavy, ale také sluneční brýle a je třeba mít u sebe dostatek tekutin.
  • Nesmí se zapomínat na péči o pokožku po opalování. Pokud patříte k lidem, kteří své tělo po opalování nemažou, nedivte se, že pokožka vypadá starší a vrásčitější. Je to zkrátka jenom trest za to, že spěcháte a dostatečně nehydratujete své tělo po opalování, které je pro tělo velmi nebezpečné.