Kaktusové fíky pozitivně ovlivňují zdraví. Jak?

Kaktusové fíky pozitivně ovlivňují zdraví. Jak?

Lidské zdraví je možné posílit mnoha způsoby. Zatímco někdo sází na bylinky, jiný se snaží posílit svou zdravotní stránku tím, že vyzkouší cosi netradičního, kupříkladu kaktusové fíky. Tyto exotické plody jsou k dostání poměrně dlouhou dobu, zejména pak v době vánočních svátků, kdy se na pulty supermarketů dostávají i takové plodiny, které jinak během roku nejsou zrovna k dostání. Až se budou oblíbené svátky blížit, místo ananasu dejte zelenou právě těmto plodinám, které vás svými účinky opravdu velice mile překvapí.  

Co jsou to kaktusové fíky? 

Exotických plodů je na trhu víc než dost a je to tak v pořádku. Každý totiž přináší do těla potřebné vitaminy a minerály, které ke svému dennímu fungování potřebujeme. Vedle zmiňovaného ananasu však narážíme i na kaktusové fíky. Jenže co to vlastně je? 

Mluvím o plodu takzvané opuncie. Běžně se s rostlinou setkáte i v přírodě. Plody, za kterými stojí, jsou oválného charakteru a svou velikostí mohou dosáhnout až deseti centimetrů. Zbarveny bývají do žluté, zelené až do červeného odstínu barvy.  

Jak kaktusové fíky prospívají zdraví? 

Proč byste však tento druh netradičního exotického ovoce měli zakomponovat do svého jídelníčku? Důvodů je rovnou několik. Předně se postarají o pořádnou dávku vitaminu C. Ten je významným pomocníkem, který dokáže z imunitního systému utvořit pevné rytířské brnění, skrze které neprojde ani žádný vir, ani žádná bakterie.  

Vedle vitaminu C kaktusový fík přinese do těla i vitamin B. Společně se všemi obsaženými látkami napomůže ke snížení cholesterolu v krvi, reguluje krevní lak a pomůže ho taktéž snížit, pakliže bude na vysokých hodnotách.  

Dojde také k ochraně sliznice žaludku. Exotické plody se dále podílí na bezproblémovém fungování trávicího traktu.