Druhy tropického ovoce pro linii

Jaké druhy tropického ovoce nám pomáhají zhubnout?

Po štíhlé linii touží kdejaká žena. Samozřejmě i pánové, kteří mají nadváhu, si přejí být zase o něco štíhlejší, ale ženy jsou spíše ty bytosti, které to neustále řeší a které se neustále stresují a přemýšlejí nad tím, proč vlastně ještě nezhubly to kilo, které měly shodit. Dneska existuje mnoho pomocníčků na hubnutí – určitě znáte superpotraviny, mezi něž se řadí chia semínka, dále taky plody goji a samozřejmě i různá další semínka, která mají v sobě tělu prospěšné látky. Jenže superpotraviny nejsou to jediné, co nám může pomoct zhubnout. Měli bychom spíše hledat pomocníky v něčem naprosto běžném, co běžně kupujeme domů na stůl – a tím něčím je ovoce, a to konkrétně to tropické.

V tomto zimním čase najdeme snad všude tropické ovoce, a to hned několik druhů. Tropické ovoce je zásobárnou vitaminu C, který nám pomáhá posilovat imunitní systém, což se nyní v době zimy hodí, protože na každém rohu na nás číhají viry a bakterie. Kromě toho díky tropickému ovoci klidněji spíme (a to ví vlastně jenom málokdo). Pokud vás trápí špatný spánek, chce to jenom více jíst tropické ovoce.

A mimo jiné nám tropické ovoce pomáhá právě i zhubnout.

Jak je to možné?

Tropické ovoce je nejen chutné, ale taky se v něm nachází mnoho tělu prospěšných látek, které nám pomáhají bojovat právě s přebytečným tukem. Toto ovoce nám pomáhá zpevňovat tkáně a samozřejmě nám posiluje kosti a urychluje látkovou přeměnu.

Jaké ovoce nejvíce pomáhá zhubnout?

Tím nejznámějším „tukobijcem“ je ananas. Toto ovoce si nejčastěji dopřáváme na Vánoce, kdy je nejdříve součástí naší štědrovečerní tabule. Obsahuje v sobě vitamin E a B12, zhruba z 80ti procent je tvořen vodou. Ananas odvádí přebytečnou vodu z těla a upravuje naše střevní prostředí. Je nutné ho jíst v čerstvé podobě, nikoliv kompotovaný.

Skvělé je taky granátové jablíčko, které je hotovou antioxidační bombou plnou zdraví. Taky je zhruba z osmdesáti procent plné vody a obsahuje vitaminy C, A a B. Kromě toho blahodárně působí na náš trávicí systém.

Kupodivu nám pomáhá při hubnutí i pomelo. Je sice sladké, přesto obsahuje minimální množství cukru. Má v sobe skutečně minimum kalorií, což ocení ti, kteří si denně kalorie hlídají. Najdeme v něm vzácný enzym, který nám pomáhá k rychlejšímu spalování.