Jak zahnat nespavost?

Jak zahnat nespavost?

Dobrý spánek je velice důležitý nejenom pro to, abyste si dobře odpočali, ale také pro udržení celkového zdraví. Když zasáhne nespavost, může to znamenat mnohé problémy. Začíná to únavou, postupuje přes nemožnost soustředit se a končí to třeba celkovým vyčerpáním organismu. Proto je třeba zaměřit se na léčbu neschopnosti usnout nebo neschopnosti zůstat spát co nejdříve. Pomoci může dobrá spánková hygiena, která zahrnuje, že budete chodit spát ve stejnou dobu. 

Příčiny nespavosti 

Důvody, proč nemůžete spát, mohou být různé. Může jít o stres, úzkost nebo depresi, kterou prožíváte. Nepřítelem spánku je také užívání drog, alkoholu, kofeinu nebo také kouření. Řada z nás nemůže usnout, protože si k tomu nevytvoří pohodlné podmínky. Zažívají tak přílišné horko, příliš mnoho světla nebo třeba velké množství hluku. Také nepravidelná pracovní doba na směny ruší spánek. Odstraněním příčin byste mohli dosáhnout klidného spánku. Ne vždy je to ale tak snadné. 

Pomoc přírody 

Existuje spoustu bylinek, které vám mohou pomoci usnout. Asi nejznámější je meduňka. Dále to může být kozlík lékařský, chmel otáčivý, třezalka tečkovaná či levandule lékařská. Spolehnout se ale můžete také na konopí, a to konkrétně CBD olej či kapsle. Nemusíte se bát, že se po tomto produktu „sjedete“. Vůbec ne. Tyto produkty jsou naprosto bezpečné a nabízí jen příznivé vlastnosti konopí bez rizika závislosti. Klidně po jejich užívání můžete řídit. 

Cvičení 

Cvičení je skvělé pro zachování vašeho celkového zdraví. Díky cvičení se ale také více unavíte, což může napomoci navodit spánek. Pokud nemůžete spát z toho důvodu, že prožíváte nadměrný stres, pak i v tom může cvičení pomoci. Uvolňují se při něm totiž endorfiny, které fungují jako náplast na pocuchané nervy a špatnou náladu. Cvičte alespoň dvě hodiny před spaním, protože v opačném případě by mělo cvičení opačný efekt.