Pomalý metabolismus

Jak poznáte, že je váš metabolismus pomalý?

Ať už je léto nebo zima, většina žen touží po krásné postavě, kterou se mohou chlubit nejen během hezkých, horkých dnů. Jenže každá hezká postava něco stojí. Bez správného stravování to bohužel nepůjde, stejně jako hubnutí nepůjde bez pohybu. Na hubnutí se podílí především metabolismus, díky němuž se odbourávají tuky a spalují kalorie. Pokud se však dlouhou dobu nehýbete, metabolismus může výrazně zpomalit, tudíž hubnutí nebude tak efektivní a rychlé, jak chcete. Je třeba poznat, jak je na tom váš metabolismus. Poradíme vám, jaké příznaky signalizují, že je třeba neotálet a začít svůj metabolismus zrychlovat.

Příznaků, které upozorňují na pomalý metabolismus, je bohužel hodně. Málokdo je však zaregistruje. Nebo když je zaregistrujeme, domníváme se, že na nás leze nějaká zákeřná nemoc. To je však „jen“ pomalý metabolismus, který je taky třeba brát v potaz.

Mezi hlavní příznaky patří únava

Příznaků, které upozorňují na zpomalený metabolismus, je skutečně hodně. Mezi ně patří i únava, která je však příznakem mnohých věcí. Může být způsobena nedostatkem spánku, také náročnou fyzickou aktivitou nebo to může být příznak onemocnění, jež není dobré podceňovat. Jestli je však únava dlouhodobá, může být také příznakem zpomaleného metabolismu. Když je tělo unavené, nepřeměňuje tak rychle potravu na energii.

Suchost vlasů i pokožky

K dalším příznakům zpomaleného metabolismu patří i suché vlasy a kůže. Tělo díky zpomalenému metabolismu neobnovuje buňky tak rychle, jak by mělo, což má dopad na vlasy a pokožku, která vysychá.

Přichází chuť na sladké

Zpomalený metabolismus se také projevuje zvýšenou chutí na sladké. Jistě to znáte, když dlouho nesportujete, vaše chuť na sladké se zvětšuje. Jak sportovat začnete, chuť na sladké se oddaluje a už nepřichází tak často. Sladké je pro tělo přísunem energie, proto si o to tělo žádá.