domácí recepty na zdraví

Domácí recepty na zdraví. Nepodlehněte podzimním chřipkám a podpořte svou imunitu.

Podzim sebou přináší náhlá ohlazení, která bývají mnohdy zrádná. Slunce na obloze ještě jasně svítí, což svádí k nošení lehčího a tenčího oblečení. Pokud teplo skutečně je, často se znenadání ochladí díky poryvům studeného větru. Toto roční období je také plné prudkých dešťů, a tak máme často příležitost promoknout až na kost. Počasí si zkrátka dělá, co chce a dává našemu organizmu zabrat. Není divu, že s nástupem podzimu jsou čekárny u lékařů plné. Podzimní chřipka, angína nebo ošklivé prochlazení totiž přijdou velmi snadno. Jak se ubránit?

Vitamínové bomby….

Abyste ustáli zimní nečasy, nemusíte vyloupit lékárnu.  Tam se sice dá zakoupit spousta přípravků na podporu imunitního systému, ale ty jsou mnohdy zbytečně drahé. Předcházet nemocem zvládnete díky jednoduchým a rychlým vychytávám, které zvládnete vytvořit sami doma v kuchyni.

Chcete-li podpořit váš organismus, vsaďte na klasiku- vitamín C. Ten jak jistě víte již od svých maminek a babiček najdete třeba v citrónu. Ideálním podzimním posílením a zároveň lékem při lehkém nachlazení je zázvorový čaj s medem a citrónem. Vykouzlíte jej doma během chvilky. Jednoduše nakrájejte čerstvý zázvor na plátky a zalijte horkou vodou. Nechte 5-8 minut vyluhovat, a poté sceďte. Zakápněte citrónem a přidejte lžičku medu na jeden hrníček. Poměry jednotlivých složek můžete vyladit podle svého. Tento osvědčený recept je zabijákem rýmy, bolesti v krku a také skvěle působí na imunitní systém.

Sezónní potraviny

Další možností jak podpořit váš organizmus v tomto období je konzumace sezónních potravin. Ty bývají bohaté na látky, které vaše tělo zrovna potřebuje. Vyzkoušejte hřejivou dýňovou polévku, výborný boršč z červené řepy a další laskominy, které vám zahřejí žaludek a podpoří váš organismus.