Čím škodíme našim ledvinám?

Čím škodíme našim ledvinám?

V těle máme několik orgánů, bez kterých bychom nemohli fungovat a bez kterých bychom nemohli žít. Jedním takovým orgánem jsou také ledviny, které jsou životně důležité. Stejně jako jiné orgány, i ledviny bychom měli ochraňovat a starat se o ně. Bohužel málokterý člověk se o ně stará, většinou dojde na starost až ve chvíli, kdy onemocní a kdy třeba o jednu z nich přijdeme. Nenechávejte to zajít tak daleko a raději se vyhýbejte věcem, které ledvinám jako takovým škodí. Víte, jaké konkrétní věci ledvinám škodí? 

Pokud hovoříme o ledvinách, hovoříme o orgánu, který je životně důležitý. Je to takzvaná čistička krve, která dokáže zbavit tělo toxinů a dalších nečistot, které mu mohou škodit. Aby ledviny správně fungovaly a abyste tak neskončili na dialýze, vyhýbejte se několika věcem, které ledvinám neprospívají, ale spíše jim opravdu škodí. Víte, o jakých věcech je řeč? 

Nedostatek spánku 

Spánek je pro člověka opravdu velice důležitý. Bohužel si to lidé neuvědomují a často spí velice málo. Pokud trpíte nedostatkem spánku, může se to negativně odrazit na vašich ledvinách. Pokud spíte méně než pět hodin denně, pak se vám výrazně zvyšuje riziko poškození ledvin. Ideální je, když budete spát minimálně sedm hodin.  

Příliš mnoho sodovky 

To, že může ledviny odrovnat velké množství tekutin, to jste možná věděli. Ovšem víte, že ledviny může odrovnat i obyčejná sodovka? Pokud vypijete víc než dva bublinkové nápoje denně, opět si zaděláváte na pořádný problém. Bylo dokázané, že bublinkové nápoje jsou výraznou zátěží pro ledviny, které se s těmito nápoji nemusí dobře poprat. Raději omezte příjem bublinkových nápojů na minimum a pijte raději obyčejnou vodu – tedy opět s mírou.  

Příliš mnoho sportu 

Člověka může napadnout, že ledvinám škodí to, co by se mělo dělat, a sice dostatečně pít a dostatečně sportovat. Jenže pokud sportujete doslova neustále, pro ledviny je to obrovský zápřah, který nemusí dobře dopadnout.