Cestujeme po mapách Googlu. Jaká místa však neuvidíme?

Cestujeme po mapách Googlu. Jaká místa však neuvidíme?

Aktuální situace moc nenahrává tomu, abychom sbalili své kufry a vyrazili za hranice. Proto alespoň řada lidí cestuje po Google mapách a vytváří si svůj seznam míst, která navštíví hned, jak se situace venku trochu zlepší. Bohužel ne všechna místa jsou na mapách Googlu viditelná. Některá nejsou na mapách vidět, jsou totiž zamaskovány čtverečky. Víte, jaká místa jsou takto skryta?  

Pokud byste Google mapy projížděli opravdu dlouho, zjistili byste, že nejvíce “začtverečkovaných” míst má Francie. A pod čtverečky se skrývají místa, která by běžný smrtelník neměl vidět. Kupodivu jsou to však i letiště. Kromě jiného jsou to také základny nebo i elektrárny nacházející se napříč celým světem.  

Izrael už neuvidíte v celé své parádě 

Google mapy jsou známé hlavně tím, jak se s pomocí pár kliknutí můžete dostat rovnou do ulice dané země, daného státu, daného města. Mnoho lidí alespoň na Google mapách projeli doslova celý svět. Problém však nastal v Izraeli. Právě zde toho totiž mnoho neuvidíte. Letecké snímky jsou sice samozřejmostí, ale některá místa více než rozmazaně neuvidíte. Jsou to například místa, kde aktuálně probíhají války. Je to kupříkladu Jeruzalém, kam se s pomocí pár kliknutí dostat opravdu nemůžete. Snímky jsou tak nečitelné, že se holt právě do tohoto koutu světa budete muset podívat sami na vlastní pěst.  

Neprozkoumáte ani jadernou elektrárnu Gravelines 

Jak již bylo zmíněno, kromě základe nebo letišť jsou zamaskovány také elektrárny. Konkrétně je zamaskována jaderná elektrárna Gravelines nacházející se ve Francii. Pokud jste někdy chtěli prozkoumat jadernou elektrárnu ze svého obývacího pokoje, přes Google mapy to rozhodně nepůjde.  

Jaderná elektrárna Gravelines je největší francouzskou jadernou elektrárnou a je známá svými šesti reaktory, které dosahují enormního výkonu.  

Všechna řecká letiště také nejsou viditelná 

Plánovali jste si prozkoumat letiště v Řecku, kam jste měli přiletět? Bohužel jste byli jistě zklamaní. Právě i řecká letiště jsou plná čtverečků, tudíž nakonec nevidíte vůbec nic. Řekové jsou zkrátka velice háklivý na svá letiště, proto raději neukazují ani jedno z nich.