česnek

Česnek = přírodní antibiotikum. Jak prospívá zdraví?

Na své zahrádce si můžete vypěstovat hotové poklady. Málokdo ví, co všechno se skrývá v zelenině, kterou si doma vypěstujete. Některé druhy zeleniny jsou prospěšné zejména pro hubnutí. Jedná se například o mrkev nebo například o česnek, které prospívají nejen našemu zdraví, ale také se jedná o pomocníky na hubnutí, díky nimž půjde hubnutí naprosto samo.

Je však nutné si uvědomit, že konkrétně česnek je hotový zázrak mezi potravinami, který ani nic skoro nestojí. Česnek je v přírodě a mezi zemědělci přezdíván jako přírodní antibiotikum, které bojuje nejen proti nejrůznějším virům, ale také i proti bakteriím. Všichni máme česnek zafixovaný hlavně tak, že nám pomáhá proti nachlazení. Vždy, když nám třeba teče z nosu nebo když máme teplotu či kašel, víme, že nám pomůže právě česnek, který buď koušeme syrový, nebo jíme česnekovou polévku, která je opravdu hotový zázrak mezi zázraky. Na co dalšího je ale česnek dobrý?

• Nejlepší přítel imunity

Říká se, že nejlepší pro naši imunitu jsou různé druhy ovoce. Zejména jsou oblíbené ty, které v sobě mají vysoký podíl vitaminu C. Jenže nejen ovoce je skvělé pro imunitu. Možná trochu lepší je česnek, který pomáhá nejen proti infekcím, ale účinně bojuje i proti plísním. Mimo jiné likviduje stafylokoka a bakterie E. coli nebo salmonelu. Pokud máte problémy například s nejrůznějšími druhy kožní infekce, pak taky zařaďte do jídelníčku právě unikátní česnek, protože vám pomůže i s tímto problémem. Česnek také ředí naši krev. Zabraňuje proti vytváření krevních sraženin a odstraňuje křečové žíly, díky kterým nás většinou bolí nohy naprosto šílenou bolestí.

• Pro krásu

Česnek nejen, že chrání naše zdraví dokonce i proti vysokému krevnímu tlaku nebo proti srdcovým onemocněním, ale jedná se také o pomocníka, díky kterému nám přestanou vypadávat vlasy. Česnek vlasy totiž nesmírně posiluje. Mimo jiné se také dokonale podílí na pevnosti nehtů, proto s lámavostí nehtů se díky němu můžete rozloučit!