Plíšková

Úspěch podobný Nedvědovu – Plíšková je světová jednička!

Ve sportu se toho stále hodně děje. Ve fotbale se stále setkáváme s publikovanými novinkami o nejzajímavějších přestupech letošní sezony. Každý klub si touží pod svá křídla vzít toho nejlepšího nejen z republiky, ale hlavně ze světa, který jim pomůže v následující sezoně zvítězit a postoupit. Samozřejmě se nejvíce sleduje přestupové období zejména u velkých českých rivalů, a to u Sparty a Slavie, které se doslova předhánějí v lepším nově získaném hráči.

Je však nutné podotknout, že nejen ve fotbale, ale i v jiných sportech se něco děje. V cyklistice se aktuálně vzpomíná na Toma Simpsona, který zemřel na trati před rovnými padesáti lety. Konkrétně se jedná o datum třináctý červenec 1967.

Abychom však přešli zpátky do České republiky, zde se slaví nevýslovný úspěch, který se přirovnává k tomu Nedvědovu úspěchu. V České republice se totiž můžeme pyšnit světovou jedničkou v tenise, kterou není nikdo jiný, než Karolína Plíšková! Tato mladá pětadvacetiletá profesionální sportovkyně/tenistka se aktuálně stala opravdu světovou jedničkou a právem jí za to náleží obdiv, pokora a úcta!

Od druhého místa ji dělí dvě stě bodů

Sice Wimbledon pro ni nedopadl zrovna nejlíp, přesto se díky jejím bodům, kterých je dohromady šest tisíc osm set pětapadesát, stala světovou jedničkou. Překonala tak Rumunku Simonu Halepovou, kterou od Plíškové dělí pouze dvě stě bodů. Plíškové rozhodně pomohla porážka Halepové, kterou porazila Johanna Kontaová, a to 7:6, 6:7 a 4:6.

Plíšková je stoprocentně šťastná, ale hlavně by neměla jakkoliv polevovat, protože Halepová si na ni brousí zuby. Tvrdí, že brzy jistě bude další šance, kde ty dva míčky, jež ji dělí od Plíškové, bude moct nasbírat. Je jí toho samozřejmě líto, na druhou stranu říká, že sice byla blízko, ovšem neznamená to, že skončí s tenisem. Má před sebou ještě velkou dráhu, kterou chce rozhodně jít jako světová jednička, nikoliv světová dvojka. Je tak mnohem motivovanější než kdy dřív.