sporty

Sporty, pro které je cyklostezka otevřená

Sporty se staly součástí našich každodenních životů, což je naprosto fantastické. Sportovat by měl opravdu každý, a naprosto bez důvodu. Někteří lidé sportují hlavně proto, že chtějí zhubnout a sport zkrátka k hubnutí neodmyslitelně patří. Někteří sportují však hlavně proto, že chtějí, aby se cítili dobře. To je ten nejlepší důvodu, díky kterému bychom měli začít sportovat! Není opravdu lepšího důvodu.

Mnozí začínají sportovat až tehdy, kdy si najdou sportovce do dvojky, tedy když si najdou například partnera nebo partnerku, který s nimi tento sportovní koníček bude sdílet. Některé sporty však lze vykonávat samostatně, ale musí se do nich zkrátka chtít. Většinou se rozhodneme sportovat samostatně přes jaro a léto či přes velice teplý podzim. To jsou chvilky, kdy se rozhodneme vyjet si jen tak na kole nebo na bruslích vstříc nově otevřeným cyklostezkám, které jsou dokonale upravené pro to nejlepší sportování. Jaké sporty však lze na cyklostezkách vykonávat a jak jsou pro nás prospěšné?

• Jízda na kole

Jízda na kole je to hlavní, proč vlastně byla jakákoliv cyklostezka hotova. Jedná se o trasu určenou přímo pro kolo. Kolo je však nejen rekreační sport, za který ho řada lidí považuje, ale jedná se také o závodní sport. Mnoho lidí trénuje hotové roky jenom proto, aby se mohli účastnit celosvětové Tour de France. Někteří se však pomocí kola snaží zhubnout, což samozřejmě jde. Na kole se nám zvyšuje tělesná kondice a mimo jiné hubneme hlavně na zadku a na stehnech.

• Kolečkové brusle

Kolečkové brusle jsou ideální pro náš krásný zadeček a pro krásné štíhlé nohy. Během ježdění na kolečkových bruslích se nám však taky zvyšuje a zlepšuje fyzická kondice, což ocení každý sportovec i nesportovec.

• Běh

Cyklostezka je také skvělou dráhou pro všechny běžce. Běh se hodnotí jako nejlepší sport vůbec, proto se není čemu divit, když je na cyklostezkách stále tolik běžců. Zdokonaluje ve fyzické kondici a hubne se s ním naprosto fenomenálně.