Podle studie jsme bez podprsenky zdravější

Podle studie jsme bez podprsenky zdravější

Pandemie zamíchala kartami a k mnohým omezením se opět nutíme jen velmi neradi. Během pandemických měsíců jsme si například odvykly nosit doma podprsenku. A bylo nám skvěle. Podle vědců bychom v tom měly pokračovat.  

Jen úhel pohledu 

Kdo má patent na to, aby určoval, co je vhodné a co ne? Móda se neustále proměňuje, včetně podoby kousků spodního prádla. Nová studie nyní ukazuje, že žádné prádlo je ideální prádlo.  

Že by končila doba, kdy jsme po celém dnu čekaly na to, až se konečně doma budeme moci svléknout z těsné kazajky? Možná to tak vypadá.  

Vždyť stále jde jen o úhel pohledu na to, co je správné a co ne. My tedy prohlašujeme nošení podprsenky za nesprávné. Kdo se přidá? 

Kostice, push-up, korzety 

Už toho bylo dost. Někdy se v nich dokonce špatně dýchá. O volném pohybu nemůže být ani řeč. A pokud nejsou šité na míru, je potřeba podprsenky během dne různě upravovat a nastavovat, aby svou funkci reprezentativně plnily.  

Naštěstí se v poslední době objevily bralettky a sportovní topy, se kterými se dá existovat. Dobře střižený crop top nahradí podprsenku zcela spolehlivě.  

Lepší zdraví bez podprsenky 

Podle Heidi Lehmann, návrhářky ve Vibrant Body Company, může u mnohých žen vést nošení podprsenky k bolestem zad nebo hrudníku. Nemusí přitom zdaleka jít jen o majitelky bujnějších vnad.  

Studie, kterou v roce 2000 uskutečnil Národní institut pro zdraví, ukázala nebezpečí tlaku způsobeného nošením prádla. Jeho vliv je tak velký, že dokáže narušit spánkový i přirozený denní režim. Bez podprsenky to zkrátka je mnohem lepší. 

Další studie, tentokrát z roku 2008, ukazuje na to, že většina žen, tedy konkrétně 70 procent, nosí spodní prádlo, které je jim příliš úzké. Doporučuje se tedy úplně vynechat prádlo s kosticemi. Některé studie naznačují, že ženy, které nenosí úplné podprsenky, mají nižší riziko vzniku rakoviny prsu.