Míříte do světa? Pozor na podivné světové zákony

Míříte do světa? Pozor na podivné světové zákony

Uvažujete nad tím, že se konečně po dlouhých měsících vydáte do světa? Pak byste neměli zapomínat na dostatečné informování se. Každý člověk by se měl před návštěvou konkrétní země dostatečně informovat o všem, co je v zemi uzákoněno nebo co v zemi platí. Všude to není stejné jako u nás, i když je pravdou, že i naše některé zákony jsou naprosto absurdní. Kupodivu ale ne tak absurdní, jako některé podivné zákony ve světě. Zejména turistům z nich padá brada až k nohám, jak bizarní jsou.  

Žádné řízení bez trička 

Možná jste už někdy řídili bez trička a možná jste si říkali, že je to hlavně v létě velice příjemné. A asi by vás ani nenapadlo, že v některých zemích je toto zcela zakázané. Mluvíme konkrétně o Thajsku, což je země, kde je řízení bez trička podmíněno nemalou sankcí. Pokuta však v přepočtu není nijak velká, vyjde na necelé dvě stovky korun.  

Žádné líbání na vlakových zastávkách 

Francie patří k nejromantičtějším místům na světě. Bohužel jeden zákon dokázal romantiku na mnoha místech Francie zcela zničit. Konkrétně mluvíme o zákonu, který vešel v platnost roku 1910. Toho roku se totiž uzákonilo (a platí to ostatně dodnes) že na vlakových zastávkách se nesmí lidé líbat. Pakliže k tomu dojde, můžete být z vlakového nástupiště vykázáni. Žádné finanční sankce v tomto případě nehrozí.  

Žádné řízení špinavých aut 

Věděli jste, že v Moskvě musíte jezdit zásadně v čistém autě? Lidé žijící v Moskvě nebo zdejší turisté musí své auto pravidelně umývat, protože je zákaz řídit ho ve chvíli, kdy je špinavé. I když jeden zádrhel tento zákon má – nikde není přesně definováno, jak špinavé je vlastně moc špinavé auto.  

Žádné žvýkání ani plivání 

To, že je Singapur místem plným nesmyslných zákonů už možná víte. Ovšem jen díky nesmyslným zákonům je Singapur označován za nejčistší místo na světě. Nesmí se zde žvýkat žvýkačky, ani krmit ptáky, ani plivat nebo vždy za sebou musíte spláchnout, pakliže jste použili veřejnou toaletu.